Pune, Maharashtra
GST No. 27APNPA6725L1ZK
Approx. Rs 4,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Cartridge Number | 2590 (W3T10B) |
| Printing Quality | 600 dpi |
| Brand | RIDHI |
| Print Height | Up to 12.7 mm |
| Color | Black |
| Packaging | Single Pack |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Model Name/Number | HP 2590 |
| Size/Dimension | 42ml |
| Feature | Solvent |
| Cartridge'S Status | Full |
Additional Information:
Approx. Rs 3,800 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Cartridge Number | 2590 (W3T10B) |
| Machine Type | Handheld Inkjet |
| Brand | HP |
| Max. Print Height | 12.7 mm (0.5 Inch) |
| Packaging | Single Pack |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Printing Type | Digital Printing |
| Ink Type | Solvent Base |
| Model Name/Number | RIDHI-HP-2590 |
| Size | 12.7MM |
| Cartridge'S Status | Full |
| Packaging Type | Vacuum Pack |
| Usage/Application | Printing |
| Key Features | Excellent durability on coated blister foils Long decap time ideal for intermittent printing Fast dr |
Our company holds immense experience in this domain and is involved in offering a wide assortment of HP 2590 B3F58A Solvent Black Ink Cartridge.
Additional Information:
Approx. Rs 3,001 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Printing Quality | 300 dpi |
| Print Color | Monochrome |
| Print Height | Up to 12.7 mm |
| Printing Surface | Plastic, Metal, Pipe, Wood |
| Model Name/Number | RE-NK 12.7 |
| Model Type | CARTRIDGE |
| Print Method | INKJET |
| Capacity | 42ML |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Explore More Products
© Ridhi Enterprise. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited